Jay-Z til UKA
En av verdens største artister bekreftet til Trondheim i oktober.
Det er den amerikanske rapperen Jay-Z som skal toppe plakaten under UKA-09. Konserten vil finne sted tirsdag 6. oktober i Dødens Dal.
Intim konsert
– Vi er stolte og ydmyke. Det er det største som noen gang har kommet til UKA. Jay-Z har jo hatt en finger med i spillet på mange av de største raplåtene de siste årene, så det kommer til å koke i teltet, sier UKEsjef Torgeir Bryge Ødegården.
Sist artisten opptrådte på norsk jord var under fjorårets Hovefestival. Da fikk 20 000 tilskuere overvære konserten. Teltet i Dødens Dal har en kapasitet på 7000 tilskuere, noe som gjør at trondheimskonserten blir langt mer intim.
Sluppet før tiden
Både dagbladet.no, vg.no og adressa.no hadde nyheten om at Jay-Z kommer til Trondheim før det stod på UKAs egne nettsider. Artisten skulle egentlig offentliggjøres på en pressekonferanse torsdag formiddag, men UKA vil ikke kommentere hvorfor nyheten allerede er ute.
– Det vil vi ikke fokusere på nå. Jay-Z er offentliggjort, og vi er stolte av dette slippet, sier pressesjef Eline Kathrine Saunes i UKA-09.
Diskuter saken her!
Holla! sa : Utrolig! For godt til å være sant. Uka har virkelig gjort jobben sin denne gangen. Når starter billettsalget!?
Jeg røyker gjerrigknark sa : All honør til UKA for denne giganten, men 690 kroner for billett! Det er jo nærmest et halvt roskildepass. Jeg skulle gjerne sett Jay, men den prisen blir i overkant. Det blir vel fullt uansett, men ganske studentfiendtlige priser for en studentfestivalBlir nok ikke utsolgt med det samme, mye grunnet prisen og at rap ikke er SÅÅÅÅ populært, men det sikrer festivalen omtale og godt ry.