STENGT: Skiltet på døren til 7-Eleven Studentersamfundet informerer om nedleggelsen av lokalet.

7-Eleven på Samfundet stenger

Etter bare ett og et halvt år er lokalet på Samfundets nybygg tomt igjen.

Publisert Sist oppdatert

Ved inngangen til tidligere 7-Eleven Studentersamfundet henger nå et skilt om at butikken er stengt til og med desember 2025. Ifølge PR-ansvarlig for Reitan Convenience, Sara Ulla Nyquist, henger det sammen med en restrukturering av butikknettverket. Reitan Convenience driver blant annet 7-Eleven og Narvesen.

RESTRUKTURERING: PR- og kommunikasjonsansvarlig for Reitan Convenience, Sara Ulla Nyquist, forklarer at nedleggelsen henger sammen med ulønnsomheten av driften.

– Vi legger ned butikker som ikke lenger har de riktige forutsetningene for lønnsom drift, forklarer hun.

7-Eleven Samfundet er derfor en av mange butikker drevet av selskapet som blir avviklet på grunn av lønnsomheten. Det påvirket også vareutvalget i butikken, noe som de beklaget på en informasjonslapp ved inngangen.

– Vareutvalget på 7-Eleven Samfundet var begrenset i den siste perioden før nedleggelse, siden vi jobbet med å selge ut eksisterende lager uten å ta inn nye varer, sier Nyquist. 

En kortvarig glede

SNART: Studentersamfundets leder Birk Aschjem sier at Studentersamfundet jobber med å få et nytt tilbud inn i lokalet snart.

Butikken ble åpnet sammen med Studentersamfundets nybygg høsten 2024 og ble et sentralt sted for studentene å kjøpe nattmat. 

– Det er leit at de ønsket å stenge butikken, sier Studentersamfundets leder Birk Aschjem om nedleggelsen.

Siden 7-Eleven har en leieavtale med Studentersamfundet, blir det ikke noen økonomiske problemer for Samfundet foreløpig. 

– Planen er at det kommer et nytt tilbud i løpet av våren, legger Aschjem til.

Han legger til at Studentersamfundet ikke ennå kan gi informasjon om hvordan lokalet skal brukes.

– Mitt ønske er at det er et tilbud som studentene har lyst på og kan benytte seg av.

Powered by Labrador CMS