Releasekonsert med Blomst i kveld

... men hvem er hva i blomsterbedet?

Publisert Sist oppdatert

I kveld feirer Blomst at de endelig har blitt foreldre til en liten rosa 7”. Feiringa går ned på Familien med en gratiskonsert, slik at alle får mulighet til å kjøpe en bit av det rosa fuzzmonsteret etter konserten.

Fakta

Gratiskonsert og navnedåp

  • Blomst er et steinhardt pønkeband som møttes under studier på Trøndertun Folkehøgskole.
  • Medlemmene kommer opprinnelig fra sør-Norge, men er alle bosatt i samme kollektiv i Trondheim.
  • Bandet synger på norsk og er kjent for å levere forrykende konserter.
  • Etter tre år har bandet endelig klart å trykke opp en fysisk plate, og det feires med gratiskonsert på Familien i kveld klokka 22.00.

Se hvordan det gikk da Blomst møtte fuzzmonsteret.

Nok fuzz, kjør naturfag! Vi vet vel alle at en blomst er den delen ved en planten som inneholder forplantningsorganene. Men visste du at en perfekt blomst er delt i fire deler, som hver har sin særegenhet?

Vi spurte de fire heltene i Blomst hvem som er hva i blomsterbedet!

Solsikken har en vakker, gul blomst og trives best i sola. Den kan vokse seg ganske stor hvis den vil og er en grådig plante som krever mye vann og næring. Hvem i Blomst er den egenrådige, og litt krevende, solsikken?

-Lasse (gitar red. anm.) er vel den som ser mest ut som en solsikke, lang og tynn med stort gult hår og en penis som er så skarp at den kan knivstikke. Han er langt ifra grådig, men er nok den i bandet med høyest krav når ny musikk blir introdusert på øvingsrommet. Kun det beste er bra nok for denne karen, og det er jo bra!

Rosen kan ha blomster i flere forskjellige farger. Det er svært allsidig blomst som brukes til pynt, parfyme, te, salater og desserter. Hvem i Blomst er den allsidige rosen?

-Ida (gitar og vokal red. anm.)er bandets rose fordi hun liker å kose, og fordi hun har et hull istedenfor testikkelpose. Hun er også meget allsidig! Visste du at Ida skal bli eiendomsmegler når hun blir stor? Likevel er hun norges råeste rockedame!

Hortensia er en veldig populær plante, med massevis av blomster. Det er en real inneblomst, men kan driste seg ut når kalenderen viser mai-juni. Hvem i Blomst er Hortensiaen - som trives best inne, men som våger seg ut bare det blir varmt nok?

-Chris (bass red. anm.) er bandets Hortensia. En frysepølse som liker best å holde seg inne med spillkonsollene sine hvis det er under fem grader ute. Det kan ofte skje at han rømmer til tropiske områder når det blir for kaldt, men det er jo kanskje ikke så rart når fyren er en fjerdedels portugisisk.

Helleborus, bedre kjent som Julerosen, er populær om vinteren på grunn av at den tåler noen minusgrader. Opp gjennom historien er den blitt brukt som en rensende urt, som medisin mot hjertesykdommer og som beskyttelse mot onde ånder. Hvem i Blomst er den legende og værføre Julerosen?

-Teo (trommer red. anm) ser ut som en blåklokke, lang i trynet og bøyd i ryggen, men hans spirituelle sjel er nok mest lik en Helleborus. Han er den i bandet som er mest glad i den mørke vinteren, går alltid tynest kledd, men har aldri vært en dag borte fra bandøving på grunn av sjukdom. Rare greier!

Les vår anmeldelse av Blomst under Trondheim Calling.

Blomst spiller på Familien torsdag klokka 22.00. Gratis inngang.

Powered by Labrador CMS