
Nytt artistslipp til ISFiT 2017
Norsk indiesuksess kommer til Klubben i februar.
Det norske indiebandet Kid Astray kommer til Klubben på Studentersamfundet 17. februar 2017, og går på scenen klokka 22.00.
– Vi i ISFiT er veldig glade for å ha fått med oss et av de mest spennende bandene i Norge om dagen: Kid Astray! Vi tror at konserten deres på Klubben virkelig vil bli et spennende innslag i kulturprogrammet, sier konsertsjef Bendik Kvernevik i ISFiT 2017 i en pressemelding.
Les også: Veronica Maggio spiller i Storsalen under ISFiT 2017
Siden sin debut i 2012 har Kid Astray hatt spillejobber over hele Europa, og har gjort suksess på blant annet Bylarm, Trondheim Calling, Øya, og Slottsfjellfestivalen. De har også spilt support for både The Wombats og Imagine Dragons.
– Vi er stolte av å skulle spille på ISFIT 2017, ikke minst fordi diskriminering er et viktig tema, sier bandet i en uttalelse til ISFiT.
Bandet har også tidligere gjestet Trondheim, seinest under Trondheim Calling 2016.
– Trondheim er alltid en kul by å spille i – vi gleder oss veldig, sier bandet videre i uttalelsen.
Les også: Dragartisten Latrice Royale vil gjeste Storsalen under ISFiT 2017
ISFiT er verdens største internasjonale studentfestival, og arrangeres hvert andre år i Trondheim. I 2017 arrangeres ISFiT fra 9.-19. februar.
Billettsalget er allerede i gang på Samfundets hjemmesider.