Alumni: fest og finans

Hvis du allerede gleder deg til jubileumsfester ved NTNU bør du registrere deg i Alumnidatabasen. Men NTNU bruker ikke 1,2 millioner kroner på prosjektet for moroskyld.

Publisert Sist oppdatert

Etter en oppstart med mange omveier og ingen bevilgninger i 2004 har det i år blitt satt av 1,2 millioner kroner til NTNU Alumni.

For tiden er et pilotprosjekt med 75 personer i gang, mens den ferdige alumnidatabasen vil være i drift fra januar 2006.

– I første omgang vil alumnidatabasen brukes i forbindelse med ulike arrangement, både faglig og sosialt, som under UKA05 sin G-helg til høsten, sier seksjonssjef Anja Tjelflaat ved Seksjon for samfunnskontakt.

På lengre sikt håper NTNU å få noe igjen for satsningen.

– Alumninettverket vil kunne brukes til økt utdanningskvalitet ved NTNU, blant annet ved at man kan rekruttere rådgivere og sensorer, få ideer til prosjektoppgaver og gi tilbakemeldinger på fagbehov i samfunnet, forteller hun.

En annen intensjon med Alumni er få rike eks-studenter til å donere penger til universitetet.

– At tidligere studenter skal sponse NTNU er ikke hovedintensjonen ved å bygge opp et alumninettverk, men det er helt klart en ønsket effekt, sier Anja Tjelflaat.

For å stå i alumnidatabasen må en aktivt registrere seg. Alle grupper med tilknytning til NTNU kan opprette egne underalumnier.

Powered by Labrador CMS