Hiphop-inferno

Publisert Sist oppdatert

Torsdag kveld var det en riktig julekveld for hiphopfans i Storsalen. Name, Jaa9 og OnkelP var blant oppvarmerne som skulle få i gang veivende armer og svikt i knærne før kveldens høydepunkt Julez Santana og crewet Dipset.

Etterhvert som Name begynte å bli ferdig var det godt med folk i Storsalen, men det burde vært mange flere på slik en festaften. Ca klokken elleve kommer Dipset-gjengen på og de capskledde jubler. I vel en time durer de tunge rytmene ut i Storsalen. Julez Santana styrer festen mens resten av crewet veksler på å medvirke.

Blant annet har Julez Santana inkludert de to britiske rappere i S.A.S i Dipset-crewet, og de gir oss S.A.S-låten «Dont even think about it». Konsertmaterialet består både av Dipset-utgivelsene og Julez solo- og sideprosjekter. Hans samarbeid med Cam`ron om låten «Murder Murder» var en av låtene som skapte allsang i Storsalen.

Han er ingen pusling denne Julez Santana og han styrer crewt og publikum med jernhånd gjennom sin fengslende arrogante og aggressive fremtreden. Mellom låtene hører en skudd i høytalerne og gangsta-faktoren er høy. Ikke uberettiget, da Julez Santana for ikke lenge siden ble stoppet av politiet fordi han ikke hadde gyldig førerkort, men endte opp med arrestasjon for marijuana-besittelse, ulovlige pistolkuler og 100.000 i kontanter.

Etter vel en time med tunge og forførende rytmer og ekstremt stødig rap er det bare leit at det ikke var enda flere til stede å fikk oppleve fremadstormende Julez Santana og resten av Dipset-crewt.

Powered by Labrador CMS