Talentfulle: Om lag 100 av de 500 oppmøtte går videre til hovedaudition. Her fra fjorårets hovedaudition i Olavshallen. (Foto: Pål Sandnes)

«Norske talenter» på Samfundet

Det var både jubel og tårer på Samfundet da «Norske talenter» holdt sin pre-cast tirsdag.

Publisert Sist oppdatert

Det florerte i glitter og kostymer på Samfundet tirsdag. Pre-cast for hovedaudition til «Norske talenter» brakte omlag 500 nervøse, men spente deltakere. I gangene virret det av unge jenter og gutter som tok en siste forberedelse på numrene sine. Foreldre med nerver i spenn ventet tålmodig ved siden av.

Verdt ventetiden

– Vi måtte vente i tre timer, utbrøt de unge Bollywood-danserne Thavina (6), Senan (8,5), Ragaval (9) og Rathusan (8) da de kom ut av audition.

Ventetiden viste seg likevel å være verdt det, da dommerne ga de fire grønt lys og sendte dem videre.

– Vi har øvd masse, men vi ble likevel litt overrasket, innrømte de.

De fire håpefulle strålte av glede og håper det går like bra på hovedaudition i Olavshallen neste helg.

9 to 5 for ingenting

For Madeleine Nes (16) gikk det dessverre ikke like bra. Til tross for et stort smil om munnen og en flott rosa cowboyhatt på hodet ble hun ikke sendt videre.

– Dommerne var greie, men alt for strenge, uttrykte hun oppgitt.

Som så mange andre hadde Madeleine øvet lenge på sin sang, «9 to 5» av Dolly Parton. Dagen var lenge planlagt og sett frem til, og dermed ble skuffelsen enda større.

– Jeg føler meg ikke akkurat topp, konstanterte Madeleine til slutt med et selvmotsigende smil.

Mer tårer enn jubel

Blant de 500 oppmøtte var det mye optimisme og håp. Dessverre endte omlag 400 av disse med en knust drøm.

– Vi sender bare videre hundre talenter fra pre-cast til hovedaudition, informerte «Norske talenter»-crewet.

De få heldige som blir godkjent får iløpet av neste helg opptre for kjendisdommerne Mia Gundersen, Jan Fredrik Karlsen og Thomas Giersten i Olavshallen.

Powered by Labrador CMS