MÅTTE I RETTEN: Utleiefirmaet Noba tok studentene til Forliksrådet for 11 000, men tapte.

– Saken har vært tung og frustrerende

Student Marius Nærum måtte helt til Forliksrådet for å få tilbake depositumet sitt. Nå advarer han alle mot utleiefirmaet Noba as.

Publisert Sist oppdatert

Kjenner du noen som har hatt problemer med utleier? Ta kontakt med oss. 

– Det har vært en stor påkjenning. Det gikk et halvt år fra vi ba om å få depositumet til vi vant i Forliksrådet. Saken var utrolig tung og frustrerende, sier Nærum.

Leietvisten startet våren 2007 da Nærum og samboerene skulle flytte ut. Utleiefirmaet Noba fant to gulvskader, et brennmerke og en ripe, og ville ha 9000 kroner i erstatning. Studentene nektet å betale.

– Vi var enige om at det ikke var vi som hadde gjort det. Uansett er det et urimelig krav. Leiligheten hadde generelt dårlig standard, og da må man regne med slitasje, sier Nærum.

Rett etter at studentene begjærte å få ut depositumet på 25.000, klaget Noba saken inn til Forliksrådet. De mente studentene sto ansvarlig for skadene uavhengig hvem som hadde gjort det, fordi de hadde fått muligheten til å påpeke skaden ved innflytting.

I saken til Forliksrådet var kravet steget til 11020 kroner.

Synes du det er vanskelig å finne hybel? Mange er i samme situasjon. Ta kontakt med oss for å fortelle din historie. 

– Fraråder alle Noba

Etter seks måneder møtte Noba studentene i retten. Studentene hadde bilder av skadene og leilighetens generelle stand, samt et vitne, en tidligere leietaker hos Noba.

– Han sa han husket merkene, og fortalte at de også hadde blitt krevd for de samme skadene. De hadde bare betalt seg ut, sier Nærum.

Forliksrådet frikjente studentene, og frarådet Noba å anke videre til byretten. Under Dusken har fått tilgang på dommen fra rettssaken. Forliksrådet tror på at det ikke var studentene «som hadde ødelagt gulvbelegget». De mente også det var for mye å forvente at studentene skulle legge merke til gulvskadene ved innflytting, på grunn av «den standard som for øvrig var i leiligheten».

Studenten har nå lite til overs for den tidligere huseieren.

– Jeg vil fraråde alle å ha noe som helst med dem å gjøre. Absolutt null, mener Nærum.

Uenig med dommen

Når Under Dusken møter Noba på deres kontor i Sandgata, får vi ikke lov til å fotografere.

– Vi ønsker ikke å gi problemet et ansikt, sier Wiggo H. Johansen i Noba.

Han er sterkt uenig med dommen fra Forliksrådet.

– Vi er selvfølgelig uenig. Det går ikke an å si at standarden på leiligheten tilsier at man må forvente at beboerne brenner hull i golvet. Men i dette tilfellet hadde studentene gjort en god jobb med å dokumentere at det sto dårlig til med leiligheten, sier Johansen.

Han forteller at de fortsatt mener studentene hadde ansvaret for gulvskadene, fordi de hadde fått mulighet til å si fra om skader ved innflytting.

– Vi ber alle om å se over leiligheten og komme tilbake etter tre dager. Gjør de ikke det gir de fra seg retten til å klage, sier Johansen.

– Hvorfor tok dere ikke saken videre til byretten?

– Vi er selvfølgelig uenig med Forliksrådet, men vi fant ut at vi ikke gadd å gjøre noe mer med det. Vi taper heller fem tusen enn å sitte og krangle.

– Forliksrådet mener det ikke var studentene som forårsaket gulvskadene. Visste dere om skadene da dere leiet leiligheten til nye leietakere?

– Nei, de var ikke der da vi leide ut, mener Johansen.

- Studentene lyver

Noba har 180 leieforhold, og ifølge Johansen har de bare har hatt to saker i Forliksrådet de siste to årene.

– Vi driver seriøst her. Det er så mye kritikk mot det vi driver med, at vi er nødt til å drive seriøst, sier han.

– Hva sier du til at Nærum advarer studenter å leie hos dere?

– Når vi blir beskyldt for juks, så blir det ikke godt mottatt, men det der tror jeg får stå for hans regning.

Johansen har ikke bare positive opplevelser med studerende leietakere.

– Disse studentene går god for hverandre, og lyver masse. Vi bruker mye tid på dem, men når folk flytter, da hever de stemmen og blir ufine. De skifter hamn, mener Johansen.

Råd til nye studenter

Nå er Magnus Nærum er glad de sto på sitt.

– Vi har satt et eksempel. Det var godt å få det gjort, og det var en god erfaring.

Han oppfordrer alle med problemer med huseier om å kontakt med Jushjelpen MidtNorge, og har selv klare råd til studenter som skal leie:

– Ta bilder av hele leiligheten når du flytter inn, og dokumenter alt. Les kontrakten nøye og opprett egen depositumskonto. Da er du så godt som sikret, sier Nærum.

Powered by Labrador CMS