
– NTNUI har dominert totalt
Sterk lokal innsats under rekordsettende studentleker.
Fra 20.-24. februar har både tilreisende og lokale studenter fra hele landet satt sitt preg på Trondheim by. Over 2000 unge utøvere har over fire dager konkurrert om heder og ære i 70 konkurranser, fordelt på 24 ulike idretter. I tillegg har det vært holdt bankett for over 2200 mennesker, og motivasjonsforedrag fra alpinistlegende Kjetil André Aamodt.
Fornøyd leder
Leder Tor Arne Skråmestø for Studentlekene 2013 er en glad mann dagen etter lekenes avslutningsbankett.
– Jeg er veldig, veldig fornøyd. Vi har ikke hatt noen uheldigheter, og alle tilbakemeldingene fra deltakere og arrangører har vært utelukkende positive. Lekene har virkelig svart til forventningene, sier Skråmestø.
Rekordstor deltakelse
Lekenes mest populære arrangement var fredagens langrennssprint på marinen, men Skråmestø selv klarer ikke å peke ut noen personlige høydepunkt.
– Hele arrangementet har vært et eneste høydepunkt, fra ende til annen. Fra åpningsseremonien til banketten. I tillegg har deltakelsen vært rekordstor, og vi kan nå regnes som et stort nasjonalt arrangement, sier Skråmestø stolt.
Deltakerne på over 2000 i tallet er nå historiske. Aldri før har så mange deltatt under et studentmesterskap i Norge. Ikke bare var de flere enn ved tidligere år, men også omtrent 200 flere deltakere enn det var under OL på Lillehammer i 1994.
Trøndersk triumf
Norges største idrettslag NTNUI, har som seg hør og bør gjort det skarpt på hjemmebane.
– NTNUI har dominert totalt. Alle lagene har vært motiverte og innstilte på å få gode resultater. En utregnet poengscore for lekene viser at NTNUI ligger over 100 poeng foran nærmeste konkurrent, sier en imponert Skråmestø.
Arrangementet har med andre ord vært en suksess, og årets leder håper alle andre har hatt det like morsomt som han selv i løpet av disse fire dagene. Til neste år kommer Skråmestø til å gi stafettpinnen videre, og Bergen nevnes som en kandidat til å bli arrangørby i 2014.