Studentmesterskapet i håndball er i gang

33 lag med totalt 360 deltakere spiller om Norgesmestertittelen og en plass i årets student-EM i Nederland.

Publisert Sist oppdatert

Studentmesterskapet (SM) i håndball avholdes i Trondheim fra torsdag den 20. til lørdag den 22. februar, og er et arrangement i regi av NTNUI i samarbeid med Norges studentidrettsforbund (NSI). Kampene vil foregå i idrettsbyggene på Gløshaugen og Dragvoll, hvor sistnevnte er arena for finalene lørdag ettermiddag.

NTNUI og Oslo favoritter

Med mange lag fra ulike universiteter og høgskoler i Norge blir det tøff kamp om Norgesmestertittelen. Vinnerne får også æren av å representere Norge i årets student-EM i Nederland.

For mange er ambisjonene store, og tidligere har lagene NTNUI og OSI (Oslo Studentenes Idrettslag) preget finalene. For enkelte av lagene derimot handler SM i stor grad om det sosiale utenfor banen.

– To av de påmeldte lagene skal ikke spille, men er kun med for det sosiale, sier leder Monica Ibsen for SM 2014.

Avhengig av dugnadsånden

Med unntak av i 2011, har det siden 2009 vært NTNUI håndball som har tatt på seg ansvaret som arrangør av SM, forteller Monica Ibsen. Og arrangementet bygger i stor grad på iherdig dugnadsinnsats fra medlemmene i NTNUI håndball.

– Uten alle de som er med på det frivillige arbeidet ville ikke arrangementet blitt noe av.

For mer informasjon om Studentmesterskapet, samt resultater og kampoppsett, se arrangementets hjemmesider.

Powered by Labrador CMS