Pstereo: The Bronx

En fantastisk overraskelse.

Publisert Sist oppdatert

Alt lå til rette for at lørdagens konsert med The Bronx skulle bli en skikkelig nedtur. Striregnet som ingen ende ville ta, bandet som ikke har gitt ut noe nytt på mange år, og en uviss liveform. Heldigvis overrasket hardcore-punkerne fra Los Angeles, og de ga virkelig alt denne kvelden.

Les resten av anmeldelsene fra Pstereo her.

The Bronx fikk fort publikum oppspilte i regnskyllet. Etter bare to låter har vokalist Matt Caughthran tydeligvis fått nok av å stå på scenen. Han kaster seg ned i publikum og starter kveldens største moshpit. At dette skulle bli en hardcore punk-intimkonsert var uforventet, men fy søren som det løftet stemingen.

Caughthran holder ut, og han gjør like så greit tre-fire låter nede blant oss i publikum, inkludert råfete «Knifeman». Det er ingen som ser på scenen lenger, og bandet blir stående litt malplassert igjen mens kaoset fortsetter ute i publikum.

The Bronx har blitt veldig rutinerte etter såpass mange år sammen. Det spilles for det meste gamle låter, og mange av disse jammes ut på herlig vis, som den forlenga versjonen av "Around The Horn». Selv om Caughthran er oppe på scenen igjen fortsetter han å fyre opp publikum. Det er mange lightere i lufta og hender i været.

At Norge og Pstereo var siste stopp på sommerturneen til The Bronx må utvilsomt ha vært et påskudd for å gjøre denne konserten ekstra spesiell, og for en opptur dette var.

Powered by Labrador CMS