Møttes på Plantasjen

Fredag skal Blomst spille på Samfundet for første gang. Hør klipp fra da de var på besøk i Hagelangs denne uka.

Publisert Sist oppdatert

Punkrockbandet Blomst er basert i Trondheim, og 13. mars slapp de sin første fysiske EP, en lekker liten rosa 7". Fredag 4. april kommer de for å spille sin første konsert på Knaus på Studentersamfundet.

Fakta

Hagelangs

  • Musikkprogram på Radio Revolt som fokuserer på musikk i og fra Trondheim.
  • Sender på onsdager 15-16.
  • Du kan høre alle sendingene våre her: http://dusken.no/radio/hagelangs/

Hagelangs fikk besøk av Teo og Chris fra Blomst denne uka. Hør dem snakke om hvordan de møttes på blomsterbutikken, om følelsen av å føde en helt ny EP og se EP-en i øynene for første gang, og om releasekonserten deres på Familien.

Blomst holder mest på med musikk, men ellers går det mye i kaffe på Starbucks og Pokèmonspilling. Hør dem fortelle om dette, om tyveri av musikk og om konserten de skal ha på Samfundet på fredag.

Blomst om hvordan de møttes på Plantasjen

Blomst spilte også en forrykende konsert på Trondheim Calling i år. Du kan lese anmeldelsen her!

Blomst om konserten de skal ha på Samfundet

Husk at Blomst alltid er on time, så ha deg tidsnok på Knaus på fredag kl. 23.59. Du kan forvente deg hvit konfetti og topp stemning. Dersom du i tillegg lurer på hvem i Blomst som er hvilken blomst i blomsterbedet, kan du lese intervjuet her.

Powered by Labrador CMS