- Kunne mistet livet
To festivaldeltakere ble sendt til St.Olav med kuttskader etter slåsskamp på gårdsdagens Oktoberfest i Dødens dal. - Dette skal ikke gå an på et studentarrangement, mener venner av alvorlig skadd student.
To personer ble sendt til St. Olavs hospital med kuttskader etter å ha blitt slått ned med enliters ølseidler på UKAS Oktoberfest i går. Den ene personen skal ha fått to kraftige kutt i hodet og ett kutt i armen.
Foto: Ståle Lind Storvik, Under DuskenFYLLEKALAS: Alkoholen fløt og flere ble skadd under Oktoberfesten i går.
Foto: Ståle Lind Storvik, Under DuskenFYLLEKALAS: Alkoholen fløt og flere ble skadd under Oktoberfesten i går.På NTNU s interne nettsider har to venner av en av de skadde lagt inne en melding om hvordan de oppfattet situasjonen:
«På Oktoberfesten 8. oktober ble en kamerat av oss slått ned med et ølglass da han prøvde å gå imellom to personer som knuffet. Glasset knuste og gjerningsmannen fortsatte å slå med det knuste glasset, mens kameraten vår lå på bakken og prøvde å dekke seg. Han fikk flere kutt i hodet, det ble skåret over sener i den ene hånda, og han mistet mellom 30 og 40 prosent av blodet i kroppen. Nå ligger han på sykehuset, og det går greit med han, men han kunne ha mistet livet den kvelden. Det skal ikke gå an å gjøre slik på et studentarrangement.»
– Det er flere personer som har blitt slått ned med enliters ølseidler. Og dette dreier seg ikke om plastkrus, sier operasjonsleder Morten Stene ved Sør-Trøndelag politidistrikt til Adressa.no
Politiet er interessert i å komme i kontakt med folk som har sett eller hørt noe. Slåsskampen skal funnet sted en gang mellom kl 17.00 og 17.30, cirka 10 meter foran scenen.
Ifølge Adressa.no ble mellom 30 og 40 personer behandlet for kuttskader av Røde Kors-personell på UKAs Oktoberfest i Dødens dal i går, og arrangørene valgte frivillig å stenge kranene en og halv time før planlagt. Det siste bandet ble også stanset før de entret scenen. Operasjonsleder Morten Stene sier til Adressa.no at ingen ennå er tatt for seidelslagene, men han antar at saken anmeldes.
Underdusken.no kommer tilbake med mer.