
– Samfundet fortjener å vinne
Samfundet er nominert av Norsk Rockforbund som årets helårsarrangør 2012.
Prisen gis til den arrangøren som holder gode konserter året rundt. Samfundet-leder Linn Christin Haugen er veldig stolt av nominasjonen, og mener at det er engasjerte medlemmer som har stemt frem Samfundet.
– Det er kjempestas å bli nominert. Det er fint å få anerkjennelse utad for alt det harde arbeidet vi har lagt inn i å gjøre Samfundet til et best mulig tilbud, sier Haugen.
Norsk Rockforbund ba det norske folk stemme på sin favorittarrangør i 2012. Dermed ble Samfundet blant de to nominerte med flest stemmer. 15. februar skal tittelen kåres, og Samfundet konkurrerer med Hulen i Bergen som vant samme pris i 2001.
Haugen mener Samfundet fortjener å vinne fordi det står i særstilling sammenlignet med Hulen.
– Det som gjør Samfundet til unik fra andre arrangører er at vi driftes av frivillige, sier hun.
Samfundet har ikke vunnet pris fra Norsk Rockforbund tidligere, men fikk i år rundt 700 publikumstemmer. Fredag 15. februar kåres vinneren og da er det opp til Norsk Rockforbunds jury å bestemme.