Bergensrapperen Jonas V spiller på Knaus 12. oktober

Nytt slipp til UKA

ANBEFALING: Bergenserbølgen over Samfundet fortsetter.

Publisert Sist oppdatert

Gleder du deg til å se Store P og Dårlig Vane på Samfundet? Da burde du helt klart være til stede på Knaus 12. oktober, hvor bergensrapperen Jonas V fortsetter UKA-festen. Han er kjent for å ha både hælene i taket og føttene plantet fast på jorden. Med sine stemningsfulle melodier og ærlige tekster har han begeistret både anmeldere og publikum.

Rapper-gamet i Bergen leverer låt på låt, men Jonas V har i mystisk stil skilt seg allerede fra ung alder med sitt direkte og lovløse image. Det har vært noe stille fra rapperen siden albumet 21 Dager Seinere. Mens noen svinner hen, har han kommet sterkere tilbake med hardtslående singler som «Kunst» og «Guder Som Oss», og ikke minst minialbumet Roen, som ble sluppet tidligere i år.

Med kjente samarbeid med blant annet produsent Hkon og den folkekjære artisten Lars Vaular er det vanskelig å overse kvalitetsstempelet som ligger over Jonas V. Om du er fan av harde rytmer, bergenske kiser og fete låter – eller alle overnevnte, er dette en konsert du burde dra på.

Powered by Labrador CMS