
Sagtann på Elektrosamfundet
Studentersamfundet var nok en gang fylt til randen med festglade mennesker, klare for å danse til det beste fra norsk elektronisk musikk. Sagtann var selvsagt på plass for å dokumentere begivenheten.
Tekst: Kristoffer Kilen Aase, Nina Gjertsen
Før det brakte løs på Elektrosamfundet satte vi oss ned med Carl Louis og Strangelove, som skulle spillet på huset i løpet av kvelden. De så fram til en kveld fylt med glowsticks og dansing, og begge hadde med seg gjester på scenen som skulle gi liveshowet deres det lille ekstra. Det var duket for en skikkelig festkveld, som garantert skulle toppe x-russefesten som hadde vært tidligere samme dag.
Hør intervjuet Sagtann gjorde med Carl Louis før konserten hans på elektrosamfundet.
Vi pratet med Strangelove fra Stavanger om hans første konsert og planer for framtiden.
Live elektronikk
Flere av artistene som opptrådde hadde gått vekk fra den klassiske DJ-stilen å fremføre elektronisk musikk på, som gjorde konsertene langt mer interessante enn antatt.
Carl Louis sto på scenen omringet av analoge synther og trommemaskiner, så musikken ble mye mer levende enn om han hadde spilt et rent DJ-sett. Rytmeklubben leverte komplekse poplåter som de spilte på hvert sitt keyboard og trommemaskiner. Det dannet et eksplosivt og dansbart lydbilde i Klubben på Samfundet.
Elektrosamfundet bød på høy dansefaktor og gnagsår dagen derpå. Vi konkluderer med en vellykket fest på det runde røde.
Vil du danse enda mer?
På lørdag går Lysthus av stabelen på Digs i Trondheim, Sagtann hadde besøk av DJ Karaoke, Svani og Enhance som pratet om hva som skjer på Lysthus, og vi spilte verdenspremierer fra Hi Tom og et sammarbeid mellom SVANI og DJ Karaoke. Alt dette, samt refleksjoner rundt Elektrosamfundet og mye fet musikk, finner du Sagtanns nyeste sending.