Bergensgutta og dragvolljentene best
Fredag og lørdag arrangerte NTNUI Dragvoll Volleyball årets studentmesterskap i volleyball. Bergensstudentenes Idrettslags herrer tok seieren hjem.
Studentmesterskapet i volleyball 2008 ble avholdt i idrettshallen på Dragvoll fredag og lørdag. Både dame- og herreklassen spilte gruppespill, og lagene ble deretter seedet til semifinalene. Til slutt kunne Bergensstudentenes Idrettslag (BSI) juble på herresiden. I jenteklassen var det Dragvoll 1 som stakk av med seieren.
Lederen for NTNUI Dragvoll Volleyball, Trine Smestad, var stort sett fornøyd med avviklingen.
– Det ble jo ikke så stort da, siden så få lag meldte seg på, men selve mesterskapet gikk knirkefritt, sier Smestad.
Til sammen var det kun åtte lag som hadde meldt seg på mesterskapet, og bortsett fra et jente- og et herrelag fra BSI var kun forskjellige lag fra Gløshaugen og Dragvoll representert.
Bertil Rørstad, som spilte for studentmestrene BSI, synes det var uheldig at så få lag spilte, men var selvfølgelig fornøyd med seieren.
– Vi synes jo det var dumt at så få hadde meldt seg på, og at vi var de eneste som kom langveisfra. Men i sin helhet var arrangementet ganske bra, og dessuten smaker det jo veldig godt å vinne, sier Rørstad.