Distriktets beste i innebandy

Nylig vant både NTNUIs herre- og damelag 1. divisjon i Midt-Norge.

Publisert Sist oppdatert

NTNUIs beste innebandylag for både herrer og damer har lenge kjempet i toppen av 1. divisjon i Midt-Norge. Så langt har det vært full klaff for begge lagene denne sesongen, og snart skal de ut i et spennende sluttspill.

Klar seier og NM-deltakelse

Sportslig leder Nina Røkkum i NTNUI damer 1 er godt fornøyd med lagets innsats i årets sesong. At NTNUI skulle stikke av med seieren i serien ble avgjort allerede før de to siste kampene ble spilt.

– Vi tok opp flere spillere før sesongen, og har fått til et veldig godt samspill på laget. Så vi har fått de resultatene vi ønsket, forteller Røkkum.

I fjor ble det tap i seriefinalen for damene, med kun ett mål. I år ble det revansj for laget, og de har med det kvalifisert seg til, og spilt i Norgesmesterskapet.

Røkkum forteller at NM var en bonus, og at det var en morsom opplevelse, selv om nivåforskjellen ble merkbar.

– Det gikk som forventet i NM egentlig, fordi de vi møtte var eliteserielag. Men det er god trening å spille mot de lagene, og det er da man tydeligere ser hva man må forbedre, sier hun.

Det blir ikke noe opprykk for NTNUIs beste innebandydamer, selv om de hadde hatt mulighet til å spille om det.

– Vi kunne prøvd å kvalifisere oss til Eliteserien, men med et studentlag med så mange spillere ut og inn hadde nok det vært vanskelig, forklarer Røkkum.

Med en sesong med kun ett tap i serien, kan man trygt si at NTNUI fortjente seieren i 1. divisjon Midt-Norge.

Spenning til siste serierunde

Spillende trener Sondre Rørvik for NTNUI herrer 1 er meget godt fornøyd med hvordan sesongen har gått. Ligaen var meget jevn, og at NTNUI skulle stikke av med seieren ble ikke avgjort før i siste serierunde.

– Den siste kampen var ekstremt spennende. Vi lå under 1-7 på et tidspunkt i kampen. Men så skjønte gutta hva som sto på spill, og vi vant til slutt 13-8, forteller Rørvik.

Den imponerende snuoperasjonen førte til at laget kunne stikke av med seieren i 1. divisjon avdeling Midt-Norge. Det smakte ekstra godt da fjorårets sesong endte med andreplass.

– Vi har vært lenge oppe i toppen, så målet før sesongen var å vinne serien, sier Rørvik.

Sesongen har vært jevn hele veien, og at NTNUI-laget har hatt en bred tropp med mulighet for rotasjoner har vært med på å sikre seieren i 1. divisjon.

– Vi har fått inn mange nye bra spillere, og ikke mistet så mange. Vi har vært sterke offensivt og defensivt gjennom sesongen, sier den spillende treneren.

Selv om muligheten til å spille om opprykk til Eliteserien kommer med en så god plassering, kommer ikke dette til å skje for NTNUIs gutter.

– Det hadde vært morsomt å spille om opprykk, men vi ville aldri spilt i Eliteserien uansett. Det blir altfor dyrt og for mye reising, forklarer Rørvik.

Neste sesong mister NTNUI-laget en del sentrale spillere, og er derfor på utkikk etter forsterkninger. Målet neste sesong er likevel det samme som det var i år.

Veien videre

For de to beste NTNUI-lagene blir det høy satsing også neste sesong. Begge har satt seg som mål å vinne 1. divisjon, og ikke minst å fortsette å utvikle seg videre som lag.

For begge NTNUIs topplag blir det fremover trening mot sluttspillet som skjer den siste helgen i April. Da skal de velge seg hver sin motstander fra 1. divisjon som semifinalemotstander, før det blir finale et par dager etterpå.

Les mer info om det kommende sluttspillet, samt den ferdigspilte sesongen, her.

Powered by Labrador CMS