
Salsamarathon på Nyhavna
Ett kurs var ikke nok da NTNUI dans inviterte til salsalørdag.
Nesten 50 ivrige deltakere tok turen til Nyhanva da dansegruppen til NTNUI arrangerte salsakurs. Leder for salsagruppen Ken Roger Fredin forteller at det er andre gang de avholder kurset.
– Arrangementet var en stor suksess i fjor med over 50 deltakere, så vi håper å gjenta dette i år også, sier han.
Salsamarathon
Fredin forklarer at de i løpet av lørdagsformiddagen holdes seks kurs som alle kan delta på, uansett nivå.
– Vi holder på fra klokken ett med parallelle kurs for både nybegynnere og mer viderekomne. Her er alle invitert, enten de er NTNUI-medlem eller ikke, sier han.
Dansestands
Kursdeltakerne Dang og Julian forteller at det var en av gruppens mange dansestands som trigget salsafoten for dem.
– Vi så de stod og danset på Stripa, og tenkte at dette så ut som et kult arrangement, sier Julian.
Kursholder Fredin forteller at standene på campus var en del av en større omfattende blestingskampanje.
– I år har vi gjort mye mer ut av blestingen, med blant annet stands og dansing på Gløshaugen og Dragvoll, sier han.
Fornøyde deltakere
Dang og Julian er meget tilfredse med både kurset og instruktørene.
– Kurset har vært veldig bra, med flinke og hyggelige instruktører som går rundt og gir tilbakemeldinger underveis, sier de.
Opplevelsen ga kompisene mersmak, og de regner med å delta på nytt hvis arrangementet også holdes neste semester.
– Jeg har nok ikke så mye valg. Julian kommer vel til å tvinge meg uansett, ler Dang.