Skuffende sesongstart for NTNUI

I helgen var det duket for ny volleyballsesong på Dragvoll.

Publisert Sist oppdatert

Kampen mot Koll på lørdag endte med tap, og dessverre ble det heller ikke seier da Oslo gjestet idrettssenteret på søndag.

Spilte jevnt

Det måtte fem sett til før tapet var et faktum. Selv om Oslo tok ledelsen tidlig i første sett, tok NTNUI innpå. En jevn sluttspurt endte med 27-29 i Oslos favør. Jevnt ble det også i andre sett, da de fulgte hverandre tett hele veien. NTNUI var sulten på revansje etter det knepne tapet, og vant til slutt dette settet 28-30. Stemningen var god både på banen og blant publikum. Begge lag viste vinnervilje, glød og godt lagspill.

Det så ut til å gå riktig vei for hjemmelaget etter et sterkt tredjesett hvor de vant 25-18. I det fjerde settet var det likevel Oslo som var mest tent og ledet hele settet. Til tross for at NTNUI våknet mot slutten, endte stillingen på 25-19. Dermed hadde lagene vunnet like mange sett og måtte ut i et femte. Det siste settet var like jevnt som de foregående og temperaturen høy, men Oslo gikk til slutt av med seieren 13-15.

Det var et tydelig skuffet NTNUI-lag som måtte avslutte helga uten poeng.

– Det er skuffende. Vi vant mot begge lag i fjor og hadde håpet å vinne i helga, men vi har mange nye spillere og var usikre på hvordan vi lå an, sier kaptein Jon Arnesen.

Kampen var likevel underholdende for tilskuerne. Den bød på spenning, mye fint spill, nervepirrende sluttspurter, knallharde smasher og imponerende ofringer. Uten tvil en eliteseriekamp verdig.

Arnesen mener de skal komme sterkere tilbake.

– Vi vet hva vi må forandre på, så nå er det bare å terpe på småting. Jeg synes vi spilte mye bra også, sier han.

Viste stor idrettsglede

Kampen var ikke bare jevnspilt, men også preget av stor idrettsglede, entusiasme og lagånd. Selv etter to timer var det høy temperatur og jubel, med god hjelp fra publikum. Kampen hadde en fin ramme, med mange ivrige tilskuere, høy og energifylt musikk og en fristende vaffellukt.

I fjor havnet laget på fjerdeplass. Det blir ikke dårligere i år, skal vi tro kapteinen.

– Målet er å komme på samme plass som i fjor, eller bedre, sier han.

Neste hjemmekamp er mot Kristiansund 15. desember.

Powered by Labrador CMS