Vil fokusere på bredden

Den nye NTNUI-lederen er 22 år, i all hemmelighet svensk, og studerer matte og fysikk ved NTNU Gløshaugen. Sporten hans? Innebandy.

Publisert Sist oppdatert

Fredrik Lundquist har vært med i NTNUIs hovedstyre i 2 år, først som kasserer og deretter som nestleder. Han gleder seg til å ta fatt på rollen som ny leder i NTNUI.

– Det var et naturlig skritt å ta etter to år i hovedstyret. Jeg har lyst til å påvirke studentidretten. Det er noe som har gitt meg veldig mye og nå har jeg lyst til å gi noe tilbake. Jeg liker NTNUI som organisasjon og har lyst til at NTNUI fortsatt skal gi det tilbudet de har til studentene, forteller Lundquist.

Deilig å være svensk i Norge

Lundquist er oppvokst i Täby i Sverige og flyttet til Norge da han begynte på videregående. Han er fornøyd med livet i Norge, og spesielt med å ha infiltrert seg inn i ledelsen i Norges største idrettsorganisasjon. På fritiden rekker han ikke å gjøre så mye annet enn skole- og kontorarbeid, i tillegg til innebandy.

– Som de fleste som er med i NTNUI er jeg glad i idrett, og det blir mest innebandy og løping. På den andre siden er jeg også glad i å slappe av etter en lang dag, sier han med et lurt smil.

Sivilingeniørstudenten forteller at det er en del tid som går med på å være leder i Norges største idrettsorganisasjon, men at det ikke er et problem dersom man er flink til å organisere timeplanen.

– Jeg har ikke strøket enda, sier han og ler.

Fokuserer på breddeidrett

Lundquist sier at han ønsker å fortsette den gode driften som allerede gjøres i NTNUI. Han synes det er viktig at NTNUI har et lavterskeltilbud for studenter som vil drive med idrett, uansett nivå.

– NTNUI er inne i et bra moment akkurat nå og vi har mange gode tilbud. Det jeg har lyst til å fortsette med er å få fram bredden i NTNUI. Folk hører som regel om eliten, de som deltar i VM. Vi får ikke godt nok frem de gode tilbudene NTNUI har, forteller Lundquist.

Han mener det er viktig å trekke fram breddeidretten i NTNUI, hvor alle medlemmer har mulighet til å delta i nærmere 60 forskjellige idretter, uten noe som helst form for forkunnskap. De tilbyr kurs og har nybegynnerlag i alt fra fotball til rumpeldunk. I tillegg har noen grupper opprettet mosjonstimer hvor alle kan være med å trene.

Ingen store endringer

Stillingen vil gå ut på å representere NTNUI ved ulike arrangementer, og ledelse av hovedstyret. I tillegg er Lundquist nå kontaktpersonen for NTNUI, og alle avtaler som forhandles fram må gå gjennom han.

– Den tidligere lederen, Kristian Solvin, arbeidet mye med et nytt idrettsanlegg på Lade. Jeg vil fortsette å arbeide videre med dette i samarbeid med kommunen, sier han.

Ingen trenger å bekymre seg over for store endringer i organisasjonen.

– Jeg synes NTNUI fungerer veldig bra som organisasjon nå. Endringene som vil bli gjort handler om hovedstyret sitt arbeid, og å fortsette den gode driften. Det er ikke noe studentene vil merke mye til, sier Lundquist.

Powered by Labrador CMS