
Svensk stjerneskudd først ut til UKA
Kun et halvt år igjen til UKA! Det feires med en smakebit av programmet.
UKE-sjef Tore Lie Falkenberg er stolt av å kunne presentere første smakebit av programmet for UKA 11.
– Vi er nå blitt i underkant av 500 funksjonærer som står på for fullt for å skape magiske opplevelser under UKA i oktober. Det er da ekstra stas å lette litt på sløret for å presentere vårt første artistslipp allerede et halvt år før UKA begynner, forteller Falkenberg.
Svenske toner til Storsalen
Svenske Melissa Horn er første artist på UKEprogrammet. Siden debuten Långa nätter i 2008 har hun allerede rukket å opparbeide seg en stor beundrerskare. Oppfølgingsalbumet Säg ingenting till mig fra 2009 ble en stor suksess, og sørget for alvor for å gi henne en plass på den svenske stjernehimmelen. Siden den gang har Melissa Horn hatt flere konserter i Norge, og sjarmerte blant annet publikum under Olavsfestdagene i Trondheim i fjor sommer. Den tredje plata slippes i september, og den 25. oktober vil UKE-publikummet være de første her til lands som får høre de nye tonene fremført av Melissa Horn.
Oktoberfest i Dødens Dal
Oktoberfesten er en av de mest ettertraktede arrangementene under UKA, og trekker 4000 øltørste studenter hvert år. Du kan kjøpe billetter til Oktoberfesten 10. oktober allerede fra 8. april. Tidligere har billettene gått som varmt hvetebrød, så her gjelder det å være tidlig ute. UKA lover åpne tappekraner, grov kost, barmfagre jenter og god stemning. Det er bare å glede seg!