Brann i studentby
Det har vært en brann i «Huset», et aktivetsbygg ved Steinan studentby.
Tekst: Stian Mathisen, Markus Tobiassen
Ifølge driftsjef Jan Håkon Bekkavik ved SiT Vedlikehold er brannvesenet nå ferdige med slukking og skadebegrensing. Det er små brannskader innendørs, samt røyk og vannskader.
– Ingen personer kom til skade og det var ingen til stede i bygget da det begynnte å brenne, sier han.
Ifølge Bekkavik startet branntilløpet på utsiden av bygget, men SiT avventer nå tekniske undersøkelser før de kan si mer om opprinnelsen til brannen.
– Utrolig stort tap
Styreleder Torun Hegre i SiT forteller at «Huset» på Steinan er en sosial treffplass og et aktivitetshus.
– Vi kjenner ikke til skadeomfanget enda, men dette er et utrolig stort tap for studentene på Steinan. Vi ønsker å få "Huset" i drift igjen så fort som mulig, men vet ikke hvor lang tid dette vil ta, sier hun.