
Sjefen sjøl søker UKE-styre
Nyvalgt UKE-sjef Tore Lie Falkenberg er på utkikk etter engasjerte studenter med mye tid til sitt nye styre.
Nyvalgt UKE-sjef Tore Lie Falkenberg er klar for å ofre mye tid for UKA, og forventer det samme av sitt kommende styre. Selv skal den nyvalgte lederen kutte ned til halv studieprogresjon.
– For å sitte i UKE-styret bør man være engasjert, villig til å ofre mye tid og glad i UKA. Det er også viktig å ha en sterk personlighet, sier Falkenberg.
Ønsker mangfold i styret
Falkenberg poengterer at ulike interesser og personligheter blant medlemmene vil være det optimale. Når søknadsfristen går ut den 14. mars håper han på en bunke søknader med sterke kandidater fra ulike campus.
– Lik kjønnsfordelig er viktig, det samme med fordeling innenfor interesser, Huset og UKE-erfaringer. Det er bra om alle campusene er representert, men om en og samme institusjon har de beste kandidatene vil dette veie høyest, sier Falkenberg.
Frivillig engasjement
Av bakgrunnskunnskap er det erfaring med frivillige verv som veier tyngst. Det er en klar fordel å være kjent i «terrenget», mener UKE-sjefen.
– De som ønsker å sitte i UKEstyret bør ha hatt erfaring med ett eller annet frivillig verv samtidig som de har vært studenter, sier UKE-sjefen.
Men erfaring fra UKA eller Samfundet er ikke tvingende nødvendig.
– Det må ikke være Samfundet eller UKA, det som teller er at de har fått føle på kroppen hvordan det er å kombinere skole og jobb, sier Falkenberg.